برنوسافت ، نرم افزار برنو ، bernosoft


مجله آموزشی برنوسافت

دریچه ای به دنیای فناوریالگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند؟ (قسمت اول)


همه می خواهند از الگوریتم اینستاگرام سر در بیاورند تا بازدید پیج خود را بهبود دهند. الگوریتم اینستاگرام واقعا چطور کار میکند؟ این سوالی است که باعث سردرگمی­های (و نا امیدی) بسیاری برای کسب و کار در اینستاگرام شده است.این روزها این شبکه اجتماعی محبوب کسب و کارها است. نه فقط در ایران بلکه استارتاپ های موفق دنیا هم برای معرفی محصولات خود از اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

به نظر می­رسید که الگوریتم اینستاگرام رسیدن به مخاطبان هدف، بدست آوردن دنبال کننده ­های بیشتر و افزایش درگیر شدن در پست­ها را سخت­تر از همیشه می­سازد.

اما خبر خوب این است که زمانی که بفهمید الگوریتم اینستاگرام چطور کار می­کند، می­توانید از آن برای ساخت یک استراتژی اینستاگرام معرکه استفاده کنید و به رشد حساب خود ادامه دهید!

ما شایعات را ساده سازی می­کنیم و هر چیزی که لازم است در سال ۲۰۱۹ از الگوریتم اینستاگرام بدانید را پوشش می­دهیم-زمان آن است که امسال کنترل استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را پس بگیرید!
در سال ۲۰۱۹ الگوریتم اینستاگرام برای پست­های فید شما چطور کار می­کند؟

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند؟
شکی نیست که پست­های اینستاگرام دیگر آن میزان در معرض قرار گرفتن قدیم را ندارند. حالا، شایعه شده است که تنها ۱۰% از مخاطبان شما واقعا پست­های شما را در فید خود می­بینند.

این امر می­تواند برای کسب و کارهایی که امید به دسترسی به مشتریان جدید دارند به شدت نا امید کننده باشد و حتی برای افراد تاثیر گذاری که سبک کسب و کار آن­ها وابسته به دنبال کننده­هایی است که محتوای آن­ها را می­بینند بدتر باشد.

در اینجا چیزی که از تحقیق، تجربه و گفتگوهای خود با مدیران رسانه اجتماعی درباره الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ فهمیدیم، آورده شده است.

به علاوه برخی نکات برای بهره جستن از الگوریتم جدید اینستاگرام به نفع شما و بهبود رویت پذیری و درگیر شدن پست­های شما.
الگوریتم ایسنتاگرام میزان اهمیت دادن شما به یک پست را پیش بینی می­کند
شما فقط باید بر تولید محتوای با کیفیتی که مخاطبان فعلی و آینده شما از آن لذت خواهند برد و درگیر آن خواهند شد تمرکز کنید:

وقتی اینستاگرام پارسال برای اولین بار خبر الگوریتم جدید را منتشر کرد، اظهار کردند که، “ترتیب تصاویر و فیلم­ها در فید شما بر اساس میزان علاقمندی شما به محتوا، رابطه شما با فردی که پست می­کند و زمان پست است.” آن­ها ادعا کردند که این تغییر برای بهبود تجربه کاربر و اولویت دادن به لحظاتی که بیشترین اهمیت را برای ما دارند بوده است.

این تغییرات با چالش­های بسیاری برای برندها و کسب و کارهایی که به دنبال افزایش درگیری و دنبال کنندگی در اینستاگرم بودند همراه بود. پس اگر در درگیری خود یا دسترسی پست­های خود کاهشی را تجربه کردید، می­تواند مربوط به الگوریتم اینستاگرام باشد.

اما خوشبختانه، راه­هایی برای غلبه بر این مسئله بازگشت به مسیر وجود دارد!
نکته ۱: زمان بیشتری صرف پست کردن مداوم در اینستاگرام کنید

وقتی به طور مداوم محتوای با کیفیت در اینستاگرام پست کنید، نه تنها مشغول بودن خود را افزایش خواهید داد بلکه علامتی از این که شما حساب با کیفیتی هستید به الگوریتم است!

و هر چه بیشتر و مداوم­تر پست کنید، احتمال این که مخاطبان شما محتوای شما را ببینند و درگیر آن شوند بیشتر است.

در مورد این که چند وقت یک بار باید پست کنید، فرکانس پست کردن شما به شما و اهداف کسب و کار شما و میزان زمانی که می­توانید صرف بازاریابی ایسنتاگرامی خود کنید بستگی خواهد داشت.

نیل پتل متخصص رسانه اجتماعی توضیح می­دهد، “اگر عادت داشتید که چند بار در روز پست کنید و سپس به چند بار در هفته تغییر دادید، شروع به از دست دادن دنبال کنندگان و درگیری کمتری در هر پست تولید خواهید کرد.

“این یعنی این که بهترین نرخ پست کردن برای اینستاگرام نرخی است که بتوانید باقی عمر خود به طور مداوم آن را حفظ کنید.”

پس تعهد داشتن به زمانبندی پست کردنی که نه تنها می­توانید آن را حفظ کنید، بلکه طوری با جریان کار شما تناسب دارد که هرگز کیفیت یا کمیت پست کردن را به خطر نمی­اندازید.

برندهای بزرگی چون @GoToSkincare به لطف تیم رسانه متعهد، طراحان گرافیک و حجم زیادی محتوای تولید شده توسط کاربر ۲ یا ۳ بار پست کردن در روز را حفظ کنند.

اما اجازه ندهید این مسئله شما را دلسرد کند-حتی اگر فقط تصمیم دارید هر سه روز یک بار پست کنید، الگوی آرام و مداوم پست کردن محتوای خوب نتیجه خواهید گرفت.

برای این که به اطمینان از پست کردن مداوم کمک کنید، باید از نحوه زمانبندی پست­های اینستاگرام خود مطلع شوید.

برای مثال، با یک برنامه ریز اینستاگرام رایگان مانند Later، می­توانید تمام تصاویر، زیرنویس­های خود و هشتگ­های اینترنت را برنامه ریزی و زمانبندی کنید. این کار زمان (اعصاب) بسیاری را برای شما حفظ می­کند و به شما زمان اضافه برای تمرکز کردن بر دیگر حوزه­های مهم استراتژی بازاریابی ایسنتاگرامی شما خواهد داد.

بعلاوه: با یک پروفایل کاری اینستاگرام، می­توانید با ویژگی انتشار خودکار LATER به صورت خودکار پست­ها را در اینستاگرام منتشر کنید، بدون نیاز به هیچ اعلانی!

حالا دیگر مجبور نیستید در روز کاری پر مشغله خود وقفه ایجاد کنید یا انجام کاری را برای پست کردن در اینستاگرام متوقف کنید، فقط پست­های خود را زمانبندی کنید و اجازه دهید بقیه کارها را ما انجام دهیم.
ادامه دارد...


1399/02/16 20:59:52

کلیه حقوق متعلق به مجموعه برنوسافت می باشد.
www.bernosoft.com