برنوسافت ، نرم افزار برنو ، bernosoft


مجله آموزشی برنوسافت

دریچه ای به دنیای فناوریروابط عمومی استارتاپ ها


استارتاپ‌ها عموما کسب و کار هایی هستند که کسب و کار دیجیتال دارند، در این مقاله وظایف روابط عمومی استارتاپ‌ ها را بررسی می‌کنیم.
روابط عمومی چه کاری انجام می دهد؟
صاحبان کسب‌ و کار و استارتاپ ها گاهی اوقات ارزش روابط عمومی را نادیده می‌گیرند. در صورتی‌ که یک روابط عمومی خوب و قوی می‌تواند استراتژی‌ های بازاریابی و تبلیغات را تقویت کند و باعث توسعه کسب و کار شما شود.

روابط عمومی استارتاپ ها از تبلیغات ارزان‌ تر اما به همان اندازه یا بیشتر تأثیرگذار است و ارزش و اعتبار زیادی به محصولات و خدمات برند می‌دهد؛ تا جایی که حتی متخصصان و افراد با تجربه توصیه می‌کنند اگر بودجه‌ کافی برای تبلیغات گسترده کسب‌ و کار خود ندارید، روی بهبود روابط عمومی شرکت تمرکز کنید.

ساختار روابط‏ عمومی به گونه ای است که آن را بی‌‏شک می‌توان به عنوان یکی از مهم‏ترین بخش‏‌های هر سازمانی دانست، همانطور که از عنوان روابط ‏عمومی پیداست، شما در این بخش قرار است با داخل و خارج از سازمان یا به طور کل با مجموع ذی‌‏نفعان خود ارتباط موثر و مفید برقرار و حفظ نمایید.

روابط عمومی به معنی ساختن تصویر از نام تجاری شرکت، ایجاد تبلیغات خوب و برقراری روابط هماهنگ با مصرف‌کنندگان، مشتریان، رسانه‌ها، سهامداران و سرمایه‌گذاران است. همچنین روابط عمومی می‌تواند منجر به افزایش فروش، ایجاد سود، جذب سرمایه‌گذاران و همینطور ایجاد اعتبار برای شرکت شما شود.

روابط عمومی دیجیتال و سنتی هر دو هدف مشترکی دارند، این هدف مشترک به بهبود شهرت یک برند برای مشتری و افزایش دیده شدن آن در میان تک تک مخاطبان موردنظر خود کمک می‌کند. تفاوت اصلی آن‌ها در انتخاب روش‌هایی است که برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وظیفه روابط عمومی استارتاپ‌ها

روابط عمومی استارتاپ ها


روابط عمومی دیجیتال شامل انتشار مقالات آنلاین، انتشار آموزشهای آنلاین، کار با وبلاگ نویسان و افراد تأثیرگذار، محافظت از برند در سایتها و استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای به دست آوردن اعتماد برای برند یا نام تجاری در فضای آنلاین است.

روابط عمومی استارتاپ ها نقشی مهم و کلیدی دارد و می تواند مکمل واحد بازاریابی باشد. روابط عمومی درگذشته بخشی از مارکتینگ یک کسب‌وکار بود اما امروزه به یک بخش کاملاً مستقل تبدیل‌شده است و مستقل از سایر بخش‌ها عمل می‌کند.
در استارتاپ های نوپا و کوچک نیز وظایف روابط عمومی را معمولا باید مدیر مجموعه برعهده بگیرد. به این منظور مدیر استارتاپ باید به مهارت‌های نرم تا حدی مسلط باشد؛ تا بتواند روابط اولیه کسب و کار را شکل دهد، ارتباطات موثر رسانه‌ای‌اش را بسازد، کمپین‌ها را طراحی و اجرا کند و در نهایت در رویدادها شرکت کند و پس از بزرگ شدن مدیر روابط عمومی را استخدام کند تا به اهداف خود دست یابد.


1399/02/28 00:58:07

کلیه حقوق متعلق به مجموعه برنوسافت می باشد.
www.bernosoft.com