برنوسافت ، نرم افزار برنو ، bernosoft


اخبار گروه نرم افزاری برنوسافت

و خبرهایی از گوشه کنار دنیای تکنولوژیتماس تصویری 8 نفره در واتس اپ


به گزارش برنوسافت، شیوع ویروس کرونا باعث افزایش استفاده از نرم افزارهای برقراری تماس تصویری شده است. در این میان، واتس اپ که روزانه بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد هم در یک ماه گذشته شاهد رشد بی سابقه استفاده از ویژگی تماس تصویری بوده است. با این حال، یکی از محدودیت های شبکه اجتماعی مذکور این بود که تنها 4 نفر می توانستند به صورت همزمان با یکدیگر تماس صوتی یا تصویری برقرار کنند به همین دلیل فیسبوک به عنوان مالک واتس اپ تصمیم گرفت این محدودیت را کنار بزند و قابلیت چت همزمان 8 نفر را به آن بیفزاید.
”
البته محدودیت موجود در واتس اپ با توجه به اینکه 12 نفر در Google Duo می توانند به صورت تصویری چت کنند بسیار کم است اما مطمئناً افرادی که از این شبکه اجتماعی برای برقراری ارتباط بهره می برند از عملکرد واتس اپ رضایت خواهند داشت. بنابراین اگر شما هم می خواهید با واتس اپ به صورت تصویری با دیگران تماس برقرار کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:
نکته بسیار مهم: لازم است همه کسانی که می خواهند از این ویژگی استفاده کنند، واتس اپ خود را به آخرین نسخه آپدیت کنند چرا که تنها ورژن نهایی می باشد که امکان پشتیبانی از چت های 8 نفره را دارد. این یعنی اگر کسی واتس اپ خود را آپدیت نکرد، نمی تواند به این تماس ها ملحق شود و شخص تماس گیرنده با پیام هشداری مواجه خواهد شد.
مرحله 1: واتس اپ را اجرا کرده و به بخش تماس ها (Calls) بروید و از گوشه پایین سمت راست دکمه برقراری تماس را بزنید.
مرحله 2: حالا دکمه تماس گروهی جدید (New group call) را بزنید و سپس مخاطبانی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید را برگزینید.

مرحله 3: پس از اینکه 7 نفر را انتخاب کردید (علاوه بر خودِ شما که تماس گرفته اید تعدادتان می شود 8 نفر)، مخاطبان مدنظر در بالای نمایشگر ظاهر می شوند.
مرحله 4: حالا از میان دکمه های برقراری تماس صوتی یا تصویری یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که واتس اپ ممکن است پیام دهد که حتی اگر یک نفر هم نسخه قدیمی این برنامه را در گوشی خود نصب کرده، نمی توان تماس 8 نفری برقرار کرد.
یکی از مزایای تماس های گروهی واتس اپ آن است که می توان حین یک تماس، شخصی را افزود. برای انجام این کار فقط کافی است دکمه موجود در گوشه بالا سمت راست فشار داده و شخص مدنظر انتخاب شود.


2020-05-03 17:26:00

کلیه حقوق متعلق به مجموعه برنوسافت می باشد.
www.bernosoft.com